Të reja

 • 640-x-480

  Kurseni 100Lekë për çdo rrugë me kuponat me vlerë 500Lekë

  Tani tek zyrat e Speed Taxi mund te blini kuponat me vlerë 500Lek Ju do te mund ti blini keto kupona me vetëm 400Lek. Kurseni 100L per cdo rrugë të kryer me Speed Taxi (shembull, në rast se udhëtimi juaj …

 • Nene Tereza Per web

  Shënjtërimi nëne Terezës

  Speed Taxi i bashkohet gëzimit të të gjithë shqiptarëve në këte ditë të shënuar. Ne s’mund të bëjmë dot gjëra të mëdha. Vetëm gjëra të vogla me dashuri te madhe. “Nëne Tereza”

 • 1957996_983084975062631_3965340102691866304_n

  Speed Taxi merr certefikatën e cilësisë nga Superbrands

  Kompania Speed Taxi “Five Stars” u certefikua nga Superbrands si kompania lider i cilësisë dhe sigurisë së shërbimit taksi në Shqipëri. Për herë të parë këtë vit, Organizata Superbrands filloi procesin e vlerësimit edhe në Shqiperi për përcaktimin e brandeve …

 • IMG_7098

  Mundësi punësimi për 30 shoferë taksie

  Kompania SPEED TAXI “Five Stars” kërkon të punësojë 30 drejtues automjeti të pajisur me patentë të kategorisë D dhe Dëshminë e Taksistit. Kompania e lider i shërbimit taksi në vend, me një numër të madh klientësh kompani, familjarë dhe individë …

 • Police te Qarkullimit Rrugor, duke kontrolluar trafikun, prane Bulevardit Deshmoret e Kombit. Me ndryshimin e Kodit Rrugor qe nga dita e sotme do te aplikohene gjoba te ashpra vecanerisht per tejkalimin e normave te shpejtesise, drejtimin e mjetit ne gjendje te dehur, mosperdorimin e rripit te sigurise, etj.

  Nga 1 Janari “Gjoba Këshilluese” për shoferët

  Nga Janari i vitit 2016 Policia Rrugore do të aplikojë gjobat këshilluese me penalitet 0 lekë për shoferët që rezultojnë me shkelje të rregullave të qarkullimit për herë të parë. Projekti i emërtuar “Polici Këshillues” synon të paralajmerojë shkelje të …

 • Aplikacioni per lajm ne web

  Del aplikacioni “Speed Taxi” për Android dhe IOS

  Kompania SPEED TAXI ofron së fundi platformën më të re të rezervimit të taksisë, aplikacionin “Speed Taxi” për çdo celular Android ose IOS. Ky aplikacion ju mundëson të rezervoni në çast një taksi të kompanisë SPEED TAXI dhe njëkohësisht të …

 • FOTO PER WEB

  SPEED TAXI “Adoptoi çerdhen” në Kodër Kamëz

  Tashmë më shumë se 40 fëmijë të çerdhes Nr.59 në Kodër Kamëz  në Tiranë do të gëzojnë kushte dhe ambiente tepër cilësore dhe komode për edukimin e tyre. Kompania SPEED TAXI “Five Stars” iu bashkua nismës “Adopto një çerdhe” të …

 • Gjobat

  Nga 1 Shtatori bllokohen mjetet me gjoba të papaguara

  Policia Rrugore e Tiranës, nëpërmjet një njoftimi zyrtar, ka paralajmëruar të gjithë drejtuesit e automjeteve se nga data 1 Shtator do të nisin kontrollet e rrepta për gjobat e papaguara. Siç saktëson policia, mjetet me të paktën një gjobë, që …

 • autostrada-tirane-durres

  Vizita e Merkel, Ja rrugët që bllokohen nesër

  Policia e Tiranës ka publikuar planin e masave për ditën e mërkurë, date 8 Korrik, në kuadër të vizitës së Kancelares gjermane në Shqipëri, Angela Merkel. Sipas planit të masave, nuk do të lejohet qarkullimi i automjeteve nga Rinasi për …

 • sezoni turistik, ja rekomandimet e policise

  Sezoni turistik, Policia Rrugore rekomandon akset

  Policia rrugore, me anë të një njoftimi për shtyp, u ka dhënë një seri udhëzimesh udhëtarëve me rastin e sezonit turistik veror. Kështu, autoritetet u kanë sugjeruar drejtuesve të mjeteve që të shmangin akset kryesore rrugore në orët e pikut, …

 • Kolaudimi nga 1 Korrik

  Ja automjetet që ngelin në Kolaudim nga 1 Korriku

  Nga data 1 Korrik 2015, drejtuesit e automjeteve që do të bëjnë kolaudimin pranë kompanisë SGS duhet të plotësojnë normat e ndryshuara të shkarkimit të gazrave që variojnë nga 10 për qind për automjetet e viti 1986 deri në 60 …

 • text-walking-lane-in-brussels

  Belgjikë, rrugët me korsi të dedikuar për “Përdoruesit e celularit”

  Shumë aksidente ndodhin ndërsa njerëzit janë duke dërguar SMS apo janë duke chat-uar në celular. Për zgjidhjen e këtij problemi në pjesën më të madhe të rrugëve në Belgjikë,  do të krijohen korsi të dedikuara për njerëzit që janë duke …

 • segmenti-rrugor

  Hapet qarkullimi në segmentin Kopshti Botanik-Komuna e Parisit-Unaza e Re

  Që prej ditës së djeshme ka filluar qarkullimi i automjeteve në segmentin rrugor Kopshti Botanik-Komuna e Parisit-Unaza e Re. Njoftimi është bërë i ditur nga Autoriteti Rrugor Shqiptar i cili ka njoftuar hapjen e rrugës datë 1 Maj, ora 10.00. …

 • patenta me pike

  Patenta me pikë, ja si do të funksionojë sistemi

  Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor informon mbi mënyrën e funksionimit të Lejes së Drejtimit me pikë. Sipas kësaj drejtorie, çdo drejtues automjeti i jepen në total 20 pikë, te cilat në rast shkelje mund të ulen deri …

 • flota Speed Taxi OK

  SPEED TAXI shton flotën me 5 makina të reja Skoda Superb 2014

  Flota e 25 makinave SPEED TAXI “Five Stars” është në shërbimin tuaj për t’ju ofruar cilësinë maksiale me tarifat e tregut. Sepse ju meritoni më të mirën…!